Severská bitva 2015

PŘELOMOVÁ BITVA

Na neděli 27. prosince byl naplánován třetí ročník indoor streetbalové akce pořádané Rumoborci, zvané Severská bitva. Letošní ročník přilákal celkem 15 týmů, ze kterých vzešel vítěz Bitvy a noví vládci individuálních soutěží. Hlavním tahákem kromě sportování byla především sbírka pro malého Davídka, pro kterého se letos vybíralo už potřetí. Jako cíl byla letos vyhlášena pětimístná částka. S pomocí všech hráčů, přispěním kluků se sdružení Pozitivní směr se dokázalo vybrat 10.411,- Kč. Tento hlavní cíl bitvy byl tedy splněn.

Na sportovním poli se odehrálo spoustu pěkných klání, která byla napínavá a plná úchvatných akcí. Všech patnáct týmů se utkalo ve 4 skupinách. Vítěz postoupil přímo do čtvrtfinále, týmy na druhém a třetím místě sehráli ještě o zápas víc. V individuálních soutěžích skončila éra Válečníka Šimona Ježka, který letos chyběl. Na smečařském trůnu ho nahradil Martin z Vojtova mužstva. Novým králem trojkařů se stal ústecký David Pokorný z týmu Schnitzelburger.

Čtvrtfinále si zajistili i obhájci prventsví Grit & Grind, kteří prošli přes Dej koš až do finále. Ve finále se střetla ústecká parta Uzený a Grit & Grind, kterým se jako prvním v historii Severské bitvy podařilo obhájit prvenství. V souboji o třetí místo se nakonec radovali kluci z týmu Dej koš.

Obrovské poděkování patří všem, kteří se podíleli celkové vybrané částce. Dále děkujeme všem partnerům a sponzorům, díky kterým jsme mohli Severskou bitvu opět uspořádat.

Rumoborci a Streetball mania se těší opět za rok na Severské bitvě 2016.