Blog

Ústí nad Labem – Více než deset tisíc korun pro nemocného Davídka Čečrleho vybrali pořadatelé Severské bitvy. Třetího ročníku indoor streetbalové akce, kterou pořádají Rumoborci, se zúčastnilo 15 týmů.

Kromě sportování a dovednostních soutěží byla hlavním tahákem sbírka pro Davídka. „Cílem bylo vybrat pětimístnou částku. S pomocí všech hráčů a za přispění kluků ze sdružení Pozitivní směr se nám to podařilo. Hlavní cíl bitvy byl tedy splněn a Davídkovi jsme předali šek na 10 411 korun,“ povídal spokojený Jiří Holík z domácího týmu.

Na sportovním poli se odehrála řada napínavých klání plných úchvatných akcí. Všechna družstva se utkala ve čtyřech skupinách. Vítěz postoupil přímo do čtvrtfinále, týmy na druhém a třetím místě sehrály ještě o zápas více.

První obhajoba v historii

V individuálních soutěžích skončila éra Válečníka Šimona Ježka, který letos chyběl. Na smečařském trůnu ho nahradil Martin z Vojtova mužstva. Novým králem trojkařů se stal ústecký David Pokorný z týmu Schnitzelburgers.

Obhájci triumfu Grit & Grind prošli přes Dej koš až do finále. V něm vyzvali na souboj ústeckou partu Uzený a jako první v historii Severské bitvy obhájili prvenství. V boji o třetí místo se nakonec radovali kluci z týmu Dej koš.

Konečné pořadí: 1. Grit and Grind (Praha), 2. Uzený (Ústí nad Labem), 3. Dej koš (Most), 4. Rumoborci (Ústí nad Labem). Soutěž ve střelbě trojek: David Pokorný (Schnitzelburgers, Ústí n/L). Soutěž ve smečování: Martin (Vojtovo mužstvo, Praha).

zdroj: Ústecký deník